Klub

O nas

Stowarzyszenie Klub Wysokogórski działa na terenie Jastrzębia Zdroju już od 20 lutego 1984r. Od 13 listopada 1984 roku należy do Polskiego Związku Alpinizmu.

Jednym  z głównych  celów działalności Klubu jest propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia. Stowarzyszenie skupia ludzi połączonych miłością do gór i tego wszystkiego co góry mogą dać człowiekowi. W Klubie jastrzębianie mogą aktywnie spędzać wolny czas.

Do dyspozycji członków Klubu i jego sympatyków jest  ścianka wspinaczkowa (powierzchnia: 200m2).
Pod opieką trenera prowadzona jest sekcja wspinaczkowa. Wszystkim, którym nie wystarcza zabawa na sztucznym obiekcie proponujemy szkolenia prowadzone przez instruktorów organizowane na terenach skałkowych.

Do dyspozycji klubowiczów jest też druga ścianka boulderowa oraz bogaty księgozbiór o tematyce górskiej. Zarząd Klubu organizuje także imprezy cykliczne: rozpoczęcie i zakończenie sezonu letniego, biwak zimowy.

Aby zachęcić młodzież do aktywności i uprawiania różnych form sportu i turystyki związanej z górami oraz propagowania zdrowego trybu życia, członkowie Klubu organizują spotkania , prelekcje i prezentacje multimedialne w szkołach na terenie miasta.   
        
Wstąp do nas i sprawdź! Może tego właśnie szukałeś...
KW Jastrzębie © 2024 wykonanie: Neone